Menu

Weber je připraven pomoci žadatelům o dotace


V roce 2015 odstartoval program Nová zelená úsporám jak pro majitele rodinných domů, tak i pro bytové domy na území Prahy. Zároveň se očekává vyhlášení programu pro bytové domy v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

 

Společnost Weber díky tradici, přístupu a především kvalitním materiálům si rychle získala velmi dobré jméno na trhu mezi výrobci stavebních hmot. Právě díky zmíněným skutečnostem se společnost výrazně uplatnila již v první vlně Programu Zelená úsporám. Kde zaregistrovala do SVT celou řadu zateplovacích, systémových řešení s příslušnou certifikací. Nicméně musíme zdůraznit, že se nejedná pouze o materiály a technologie, ale především o lidi, kteří tvoří kvalitní základ této firmy.

Odpovídající informace, odbornou erudici a bohaté zkušenosti uplatili v programu Zelená úsporám po celé republice, kdy se velmi intenzivně objevily požadavky od realizačních firem, investorů a projektantů. Ve vyhlášené výzvě Nová zelená úsporám 2015 jsou nejvýraznějšími změnami pouze doporučení využívat výrobků uvedených v SVT a zrušení povinnosti provádět práce pouze s firmou zaregistrovanou v seznamu odborných dodavatelů (SOD).

Velké zkušenosti s programem Panel nám postavily potřebné základy i k využití v dalších programech se státní podporou. A právě podobný program s podporou bytových domů je IROP 2015, který netrpělivě očekává mnoho zájemců z řad majitelů a uživatelů.

Společnost Weber připravila k dotačním titulům následující podporu:

  • weber.zelená kalkulačka: zde má žadatel možnost propočítat předpokládanou výši dotace;
  • weber.calc: program pro vyhodnocení energetického stavu objektu;
  • oficiální informace na stránkách programu Nová zelená úsporám;
  • seznam specialistů v každém regionu;
  • Seznam registrovaných materiálů a technologií Weber (tzv. SVT kódy) pro program Nová zelená úsporám 2015: tato informace je významná zejména pro zpracovatele, realizační firmy, ale i investory jako záruka a jistota použití certifikovaných materiálů.

Dále Weber nabízí komplexní řešení od projektu po realizaci. Pomoc může být zahájena posouzením objektu, výběrem optimální varianty řešení, doporučením projekce, včetně následné realizační firmy.

Pro více informací navštivte web: http://www.weber-terranova.cz nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese: info@weber-terranova.cz.